خانه / پرسشنامه استاندارد / پرسشنامه رهبری اخلاقی

پرسشنامه رهبری اخلاقی

نشان دادن رفتار مناسب هنجاری از طریق فعالیت های فردی ‏، ارتباطات بین فردی و ترویج این قبیل رفتارها به پیروان از طریق ارتباطات دوطرفه ‏، تقویت و تصمیم گیری (راهداری شمالی، ۱۳۹۰: ۳۱).
رهبری اخلاقی دارای دو بعد فرد اخلاقی و مدیر اخلاقی به شرح ذیل می باشد :
۱- فرد اخلاقی : فردی که دارای صفات برگزیده مانند درستی ‏، صداقت ، عدالت و ….. می باشد و چیزهای درست انجام می دهد ‏. تصمیمات صحیح می گیرد و با دیگران خوب رفتار می کند (مک کان و هالت ، ۲۰۰۹ : ۲۱۳ )
۲- مدیر اخلاقی : تلاش های رهبر برای تاثیر بر رفتار اخلاقی و غیر اخلاقی زیردستان را در بر می گیرد (براون و تروینو ، ۲۰۰۶ ) .
پرسشنامه رهبری اخلاقی مدیران توسط براون و همکاران (۲۰۰۵) طراحی شده است . پرسشنامه دو بعد فرد اخلاقی ( ۶ گویه ) ، مدیر اخلاقی ( ۴ گویه ) را می سنجد.

طراحی پرسشنامه رهبری اخلاقی

برای طراحی این بخش از طیف پنج گزینه‌ای لیکرت استفاده گردیده است . یکی از رایج‌ترین مقایسه ای اندازه‌گیری به شمار می‌رود. شکل کلی و امتیاز بندی این طیف برای سئوالات مثبت به صورت ذیل می‌باشد :
برای هر دو پرسشنامه های رهبری اخلاقی و یادگیری سازمانی طیف لیکرت به صورت زیر می باشد.
شکل کلی : کاملا مخالفم – مخالفم – نظری ندارم – موافقم – کاملا موافقم
امتیاز بندی : ۱ ۲ ۳ ۴ ۵

پرسشنامه استاندارد همیار پروژه طراحی پرسشنامه

قیمت : دوهزار و پانصد تومان

همیار پروژه اقدام به جمع آوری و ترجمه انواع پرسشنامه های استاندارد کرده است. شما می توانید با دانلود این پرسشنامه های استاندارد، پژوهش خود را با کیفیت و قابلیت اتکا بالا انجام دهید. پرسشنامه های ارائه شده در سایت همیار پروژه به صورت فایل ورد (word) می باشند و قابلیت ویرایش دارند.

توجه مهم: خرید از همیارپروژه کاملا امن و مطمئن انجام می شود . تمامی فایل های دریافتی از سایت تضمین شده می باشد. همیار پروژه متصل به درگاه شاپرک بانک مرکزی است و پرداخت با تمامی کارت های بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.

همیار پروژه

همچنین ببینید

پرسشنامه

دانلود پرسشنامه نیمرخ سازمان یادگیرنده

       

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *